5 روش برای اجرای نرم افزارهای مخصوص ویندوز در مکینتاش…

5 روش برای اجرای نرم افزارهای مخصوص ویندوز در مکینتاش…

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

روش های مختلف برای اجرای نرم افزارهای مخصوص ویندوز در مکینتاش به قرار زیر است:

مکینتاش دارای یک اکوسیستم پر رونق نرم افزار است، اما برخی از برنامه ها فقط ویندوز را پشتیبانی می کنند. چه بخواهید از نرم افزارهای تجاری استفاده کنید یا بازی های ویندوز را اجرا کنید. روش های مختلفی برای اجرای نرم افزارهای مخصوص ویندوز در مکینتاش وجود دارد.

برخی از این روش ها مشابه روش هایی است که می توانید نرم افزار ویندوز را در لینوکس نصب کنید یا برنامه های ویندوز را در Chromebook اجرا کنید. از جمله روش های مختلف برای اجرای نرم افزارهای مخصوص ویندوز در مکینتاش عبارتند از Virtual Machines، Boot Camp، استفاده از برنامه PlayOnMac، استفاده از برنامه Crossover و Remote Desktop که همگی در اینجا گنجانده شده اند و به طور کامل توضیح داده خواهند شد.

روش اول: Virtual Machines

 

 

Virtual Machines یکی از بهترین راه ها برای اجرای نرم افزار دسکتاپ ویندوز است. آنها به شما امکان می دهند ویندوز و سایر سیستم عامل ها را در یک پنجره، روی دسکتاپ مک خود نصب کنید. ویندوز فکر خواهد کرد که در رایانه واقعی کار می کند، اما در واقع درون یک قطعه نرم افزار در Mac شما اجرا می شود.

لازم نیست از برنامه Windows خود در پنجره Virtual Machines استفاده کنید. بسیاری از برنامه هایVirtual Machines به شما امکان می دهند برنامه های ویندوز را از پنجره دستگاه مجازی خود جدا کنید تا در دسکتاپ Mac شما ظاهر شود. با این حال ، آنها هنوز در داخل Virtual Machines در پس زمینه در حال اجرا هستند.

برای نصب ویندوز در یک Virtual Machines به مجوز ویندوز نیاز دارید. اگر قبلاً یک product key دارید، می توانید رسانه نصب ویندوز را به صورت رایگان بارگیری کنید و آن را در یک برنامه Virtual Machines نصب کنید.

برنامه های رایج Virtual Machines برای Mac شامل Parallels و VMware Fusion است. هر یک از این ها یک برنامه پولی هستند، بنابراین مجبورید مجوز ویندوز و نسخه ای از برنامه مورد نظر Virtual Machines خود را خریداری کنید. Parallels و VMWare Fusion هر دو آزمایش رایگان ارائه می دهند، بنابراین می توانید تمام این برنامه ها را امتحان کنید و تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

توجه: ما اغلب نرم افزارهای پولی را توصیه نمی كنیم، اما در مورد Parallels Desktop، این برنامه ای است كه ما هر روز برای تست نرم افزار و اجرای ویندوز از آن استفاده می كنیم.

یک نکته مهم در Virtual Machines وجود دارد: این برنامه دارای عملکرد گرافیکی سه بعدی شگفت آوری نیست ، بنابراین این بهترین راه برای اجرای بازی های ویندوز در مک شما نیست. می تواند کار کند – به خصوص با بازی های قدیمی تر – اما شما حتی در یک وضعیت ایده آل ، بهترین عملکرد را کسب نمی کنید. بسیاری از بازی ها، به ویژه بازی های جدیدتر قابل پخش نیستند. این جایی است که می بایست به گزینه های بعدی توجه کنید.

روش دوم: Boot Camp

 

 

Boot Camp اپل به شما امکان می دهد ویندوز را در کنار macOS، روی Mac خود نصب کنید. ولی فقط یک سیستم عامل می تواند همزمان کار کند، بنابراین باید مک خود را مجدداً راه اندازی کنید تا بین macOS و Windows تغییر کند. اگر در رایانه شخصی ویندوز خود از لینوکس به طور دو بوت استفاده کرده اید، دقیقاً به همین شکل است.

اگر می خواهید بازی های ویندوز را انجام دهید یا از برنامه های درخواستی استفاده کنید که به تمام عملکردی که می توانند بدست آورند، نصب ویندوز به عنوان یک سیستم عامل واقعی در Mac شما بهترین ایده است. هنگامی که ویندوز را در Mac خود نصب می کنید، می توانید از برنامه های Windows و خود Windows با حداکثر عملکرد ممکن استفاده کنید. Mac شما و همچنین یک Windows PC با مشخصات مشابه عملکرد خود را انجام خواهند داد.

نکته منفی اینجاست که شما نمی توانید برنامه های macOS و برنامه های Windows را همزمان با هم اجرا کنید. اگر فقط می خواهید یک برنامه دسکتاپ ویندوز را در کنار برنامه های Mac خود اجرا کنید، احتمالاً یک Virtual Machines ایده آل خواهد بود. از طرف دیگر ، اگر می خواهید آخرین بازی های ویندوز را در Mac خود انجام دهید ، Boot Camp ایده آل می باشد.

روش سوم: استفاده از برنامه PlayOnMac

 

 

PlayOnMac همانند برنامه crossover نرم افزاری است که به شما امکان می دهد به راحتی بازی ها و نرم افزارهای exe را که برای اجرا در ویندوز مایکروسافت نوشته شده است، در مک بوک خود اجرا کنید.

برای استفاده از این برنامه مجبور نیستید مجوز Windows داشته باشید.

PlayOnMac مبتنی بر برنامه Wine است، بنابراین از تمام امکانات آن سود می برد اما کاربر را در حالی که از برخی عملکردهای پیشرفته خود بهره مند می کند، از پیچیدگی خود نیز دور نگه می دارد.

این یک نرم افزار رایگان است و از Bash و Python استفاده می کند.

توجه: برای یادگیری نصب PlayOnMac روی سیستم عامل Mac OS، اینجا کلیک کنید.

روش چهارم: استفاده از برنامه Crossover

 

 

Crossover همانند برنامه PlayOnMac نرم افزاری است که به شما امکان می دهد به راحتی بازی ها و نرم افزارهای exe را که برای اجرا در ویندوز مایکروسافت نوشته شده است، در مک بوک خود اجرا کنید.

کافیست گزینه Open را کلیک و فایل exe برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن به آسانی برنامه مورد نظرتان در mac شما نصب و اجرا می شود.
بعد از آن هر بار به آن برنامه احتیاج پیدا کردید، می توانید برنامه Crossover را باز کرده و برنامه مورد نظرتان را به راحتی و بدون اجرای ویندوز، اجرا کنید.

CrossOver به صورت تئوری به شما امکان می دهد بازی های ویندوز را بر روی Mac با عملکرد بهتر از آنچه در یک ماشین مجازی قرار دارد، اجرا کنید. اما با خطاهای برنامه های پشتیبانی نشده مواجه خواهید شد. از این رو Boot Camp هنوز هم می تواند راه حل بهتری برای آن باشد.

خود Crossover نیز دارای یک سری از برنامه های لازم ویندوز، از جمله Internet Explorer یا Office است.

روش پنجم: استفاده از Remote Desktop

 

 

اگر از قبل سیستم Windows دارید، می توانید نرم افزار ویندوز را روی Mac خود بطور کامل پرش کنید و از نرم افزار دسکتاپ از راه دور برای دسترسی به دستگاه Windows از روی دسکتاپ Mac خود استفاده کنید. سازمان هایی با نرم افزارهای تجاری که بر روی ویندوز اجرا می شوند، می توانند سرورهای ویندوز را میزبانی کرده و برنامه های خود را در دسترس Mac ، Chromebook ، رایانه های شخصی Linux ، iPads ، رایانه لوحی Android و سایر دستگاه ها قرار دهند. اگر شما فقط یک کاربر خانگی هستید که دارای رایانه شخصی ویندوز نیز هستید، می توانید Windows PC را برای دسترسی از راه دور پیکربندی کنید و هر زمان که نیاز به یک برنامه Windows دارید به آن وصل شوید. در نظر داشته باشید که این برنامه برای بازی های رایانه ای ایده آل نیست.

اگر کاربر Chrome هستید، می توانید حتی از Chrome Remote Desktop برای اتصال به Windows که Chrome از سیستم عامل Mac شما استفاده می کند، استفاده کنید.

بدیهی است که همه این ترفندها نیاز به کار بیشتری نسبت به نصب ساده برنامه ویندوز در رایانه شخصی ویندوز دارند. اگر Mac دارید، بهتر است در صورت امکان روی استفاده از نرم افزار Mac تمرکز کنید.

برای اینکه بهترین سازگاری را داشته باشید، چه از یک Virtual Machines استفاده کنید و چه ویندوز را در Boot Camp نصب کنید، شاید مجبور شوید مجوز Windows را برای Mac خریداری کنید. PlayOnMac و CrossOver ایده های خوبی هستند، اما ایده آل نیستند.

 

برای نوشتن دیدگاه باید یا وارد شوید یا ثبت نام کنید.