آموزش بکاپ گرفتن از مک بوک…

آموزش بکاپ گرفتن از مک بوک…

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

آموزش بکاپ گرفتن از مک بوک…

نمی دانید بهترین راه تهیه نسخه پشتیبان از مک چیست؟ آیا به دنبال راهی برای تهیه نسخه پشتیبان از مک خود بدون درایو خارجی هستید؟ آیا می خواهید از مک خود از طریق iCloud ،Dropbox یا یک راه حل پشتیبان دیگر، بکاپ تهیه کنید؟ ما در این مقاله انواع مختلفی از بکاپ گیری را بررسی کرده و توضیح می دهیم که چگونه از مک بوک خود بکاپ بگیرید. هدف ما از نوشتن این مقاله این است که به شما در تهیه یک نسخه پشتیبان از مک بوکتان کمک کنیم.

بهترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از مک 

راه های زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان از مک وجود دارد، اما اگر می خواستید فقط یک راه برای تهیه نسخه پشتیبان از مک را انتخاب کنید، کدام یک باید باشد؟

خوب، ساده ترین و ارزانترین راه حل تهیه نسخه پشتیبان استفاده از Time Machine، نرم افزار رایگان تهیه نسخه پشتیبان اپل، است. در این روش تنها هزینه شما مربوط به خرید یک درایو خارجی است.

Time Machine یک راه حل مناسب است، اما آیا بهترین راه حل تهیه نسخه پشتیبان است؟ یک راه حل بهتر ممکن است راه حلی باشد که در همان مک شما نگهداری نشود. زیرا بروز آتش سوزی یا سیل، می تواند مک بوک شما و نسخه پشتیبان آن را از بین برد.

ما به برخی از گزینه های زیر نگاه خواهیم کرد، اما توصیه ما فقط به یکی از موارد زیر متکی نیست!

گزینه ۱: استفاده از نرم افزار Time Machine

اپل شامل نرم افزار پشتیبان خود، Time Machine، به عنوان بخشی از Mac OS است. این یک راه حل فوق العاده آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مک خود را به یک دستگاه ذخیره سازی خارجی، هارد دیسک یا SSD وصل کنید و پشتیبان گیری با Time Machine را شروع کنید.

Time Machine فقط از مک شما پشتیبان گیری نمی کند، بلکه پشتیبان گیری ساعتی را برای 24 ساعت گذشته، پشتیبان گیری روزانه برای ماه گذشته و تهیه نسخه پشتیبان هفتگی برای هر ماه را انجام می دهد. بنابراین در صورت نیاز می توانید نسخه اولیه یک سند را بازیابی کنید.

تنها عیب واقعی Time Machine این است که شما باید به یاد داشته باشید که هارد خود را وصل کنید و در غیر این صورت هیچ چیزی از آن پشتیبانی نمی شود. اگرچه می توانید Time Machine را در درایو NAS برای تهیه پشتیبان بی سیم تنظیم کنید، اما این ممکن است کمی کندتر باشد. همچنین به فضای ذخیره زیادی نیاز خواهید داشت زیرا بکاپ های Time Machine به دلیل داشتن نسخه های پشتیبان افزایشی، فضای بیشتری را اشغال می کنند. بنابراین توصیه می کنیم از یک درایو با حداقل ظرفیت 1 ترابایت استفاده کنید.

 

استفاده از نرم افزار Time Machine

 

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک با نرم افزار Time Machine:

ما در اینجا یک راهنمای گام به گام از نحوه بکاپ گیری از طریق نرم افزار Time Machine را داریم که شما می بایست در این برنامه مراحل زیر را انجام دهید:

۱. هارد یا SSD را وصل کنید (همچنین می توانید از درایو NAS استفاده کنید).

۲. باید هشداری را در مک خود مشاهده کنید که از شما می خواهد آیا درایو را به Time Machine متصل کند یا خیر. سپس بر روی گزینه Use as Backup Disk کلیک کنید.

۳. اگر هشدار مورد نظر را مشاهده نمی کنید، اطمینان حاصل کنید که هارد درایو به درستی فرمت شده است – اگر این مورد را نخواند، می بایست Mac OS Extended باشد.

۴. اگر هنوز هشدار را مشاهده نمی کنید ، تنظیمات سیستم> Time Machine را باز کنید و دیسک پشتیبان گیری را انتخاب کنید.

۵. دستگاه ذخیره سازی را انتخاب کرده و بر روی Use Disk کلیک کنید.

 

استفاده از نرم افزار Time Machine

 

گزینه ۲: برای کلون کردن هارد دیسک خود از نرم افزار پشتیبان استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای نوشتن دیدگاه باید یا وارد شوید یا ثبت نام کنید.